Τέταρτη θέση για το ΑΠΟΕΛ στο Calipse Cup στην Ιταλία

Tην 4η θέση στο τουρνουά Calipse Cup το οποίο πραγματοποιήθηκε στην Γκαέτα της Ιταλίας, πήρε η ομάδα Beach Handball του ΑΠΟΕΛ.

Οι γαλαζοκίτρινοι πέρασαν αήττητοι από τον πρώτο όμιλο της διοργάνωσης, κερδίζοντας κατά σειρά τους Ameakides (Ελλάδα) με 2-1 σετ και τις Beach Handball Tilburg (Ολλανδία) και Grosseto Handball B (Iταλία) με 2-0.

Στα προημιτελικά ήρθε νέα νίκη επί μιας άλλης ιταλικής ομάδας, της Handball Therapy Salerno, με 2-1, με την νικηφόρο πορεία να σταματάει στα ημιτελικά, όπου ήρθε η ήττα 2-0 από την Ουγγρική Gyori Strandkezilabda, που εν τέλει πήρε την δεύτερη θέση (σ.σ. νικήτρια αναδείχθηκε η Niteroy Rugby FC Handball).

Στον αγώνα κατάταξης, με διεκδίκηση το χάλκινο μετάλλιο, ο ΑΠΟΕΛ έχασε με 2-0, παρά τη μεγάλη προσπάθεια, από την πορτογαλική Esfera Andebol Masters, μένοντας στην 4η θέση του τουρνουά.